• Web Hermeneia - www.hermeneia.net
  • Suport LetsBonus - www.letsbonus.com
  • Web Cixa Design - www.cixadesign.com
  • Web Seatingmarket - www.seatingmarket.com
  • Web Fundación Khanimambo - fundacionkhanimambo.org
  • Web Any Espriu - www.anyespriu.cat
  • Web Laia G Massague - www.laiagmassague.com
  • Web Toroitalia - www.toroitalia.es
  • Web BIBA - www.biba.es
  • Web Xancleta Catalana - www.xancletacatalana.cat
  • Web Celiacs Catalunya - www.celiacscatalunya.org
  • Web Sales Calders Tísner - www.salescalderstisner.cat
  • Web Judith Secanell - www.judithsecanell.com
  • Web Slang Barcelona - www.slangbarcelona.com

Centenari de Sales, Calders i "Tísner"

Publicat a APM Gestó i Comunicació, Projectes Web, Novetats, Noticies

Espai Internet - Telenotícies Cap de Setmana

La web dedicada al Centenari de Sales, Calders i "Tísner"  http://www.salescalderstisner.cat/ apareixerà recomanada a l'Espai Internet previst per emetre's al Telenotícies Migdia de diumenge 1 de juliol de 2012  (cap a la part final, sobre les 15:15).

Recordeu que, a més, aquella mateixa tarda el text i el vídeo quedaran recollits al blog del 324.cat, per si voleu  tornar-ho a veure.

tv3 espaiinternet

Prestashop 1.5.0 RC 1

Publicat a APM Gestó i Comunicació, Comerç Electrònic, Projectes Web, Disseny Gràfic, Software, Novetats, Noticies

prestashopTestejant Prestashop 1.5.0 RC 1 Publicada el 07 de juny de 2012.
Pinta força be, moltes millores en la gestió de post-venta i nova funció de multi-tenda.
Notem una certa millora en la velocitat de carrega i en la resposta del panell administratiu.
Seguirem provant i aixi que surti la versió definitiva, començarem a treballar amb ella en projectes en producció.

DNS Fundació puntCAT

Publicat a APM Gestó i Comunicació, Servidors Dedicats, Projectes Web, GNU/Linux, Software, Noticies

DNSChanger

logo5anysPodria ser que els DNS que utilitza el teu ordinador per a navegar per Internet estiguessin infectats pel DNSChanger, un programari maliciós que ha infectat ordinadors de tot el món robant les dades sensibles de milers de persones.

No et preocupis! Fundació puntCAT ha desenvolupat un analitzador que només entrant a http://dns-ok.cat et diu si el teu ordinador està infectat o no. En cas que aquest virus hagi afectat als teus DNS Fundació puntCAT te una solució ben pràctica, segura i gratuïta: configurar-te el DNS públic de puntCAT que posen al servei de tothom des de http://servidordenoms.cat.

Si vols saber els motius pels que Fundació puntCAT ha desenvolupat aquests dos nous serveis de qualitat i gratuïts per a tothom, llegeix el seu bloc o segueix aquest esdeveniment de Facebook. I recorda fer clic a http://dns-ok.cat, és ben important si no vols quedar-te sense accés a Internet!

IPv6: Un gran canvi a la xarxa

Publicat a APM Gestó i Comunicació, Servidors Dedicats, GNU/Linux, Software, Novetats, Noticies

World IPv6 Launch

 World IPv6 LaunchAvui a les 00:00 GMT a començat el desplegament massiu d'IPv6 per part de nombrosos proveïdors de servei, fabricants d'equips i companyies de serveis web a tot el món, per donar lloc a un espai de tres-cents sextillonis d'adreces IP per a poder albergar el creixent nombre de dispositius mòbils de tot tipus.

I si tot surt bé, serà completament transparent i imperceptible.

El desplegament serà en paral·lel a l'anterior IPv4, de manera que tots els equips seguiran funcionant amb total normalitat.

En aquesta pàgina, World IPv6 Launch, tens més informació del que és per a la xarxa un autèntic esdeveniment històric.

Twitter

Twitter response: "Invalid or expired token."